Monday, March 27, 2017

Heegeldatud vaip ja korv

Nii tore on teha asju, mida kunagi varem teinud ei ole. Ja trikoopaelast ma tõesti varem heegeldanud ei olnud. Värskelt remonditud magamistuba vajas vaipa, mille peale palja jalga mõnus astuda oleks. Vaipade pilte vaadates ja mustreid otsides jäid silma ka heegeldatud korvid. Täiuslik kopmlekt minu vajaduste jaoks. Just oli vaja kohta, kuhu panna oma ajakirjandus.
 Läksin siis  Tallinnas Nõmmel poodi Türi vaip ostma trikoopaela, kuid tagasi tulin hälbepaela poolidega.Või vähemalt nii nimetas müüja seda materjali. Lihtsam oleks vist nimetada lihtsalt bukleepael.
Meeldivat vaiba mustrit kohe ei leidnud. Oli palju ümmargusi, kuid vähe ovaalseid. Silma jäi aga   üks ovaalne linik, millesarnast kujutasin oma põradal ette küll. Veidi kohendamist, sakid äärde ja valmis ta saigi.
Korv valmis  ilma õpetuseta, lihtsalt kõhutunde järgi. Küll on netist näpatud idee kaunistada äär atlaspaelaga. Kahjuks ei mäleta enam, kelle näputöö see oli.
Tulemusega väga rahul. Hea ja pehme on palja jalaga peale astuda. Veidi lähemalt vaadatuna näeb see pind välja selline:No comments:

Post a Comment